Co to jest Medycyna Osteopatyczna?

 

Osteopatia jest kompletnym systemem opieki zdrowotnej, który człowieka traktuje jako całość, uznając jedność struktury i funkcji. Pacjent przychodząc do osteopaty nie jest postrzegany przez pryzmat pojedyńczego, wyizolowanego objawu chorobowego, a globalnie, co daje szansę na skuteczną pomoc przy różnorodnych problemach.

 

Osteopatia to system manualnego diagnozowania i leczenia dysfunkcji ruchomości stawowej i tkankowej. Co to oznacza? Że terapeuta wykonuje diagnostykę i terapię swoimi rękoma, w oparciu o bardzo szczegółowe badanie, zarówno kliniczne, jak i specyficzne osteopatyczne. Dla osteopaty ważne jest napięcie tkanek, ich ruchomość, przesuwalność, konsystencja, wrażliwość bólowa. Zaobserwowane zmiany w tkankach  często wyprzedzają wystąpienie objawów chorobowych, a na pewno im współtowarzyszą. Przez działanie na tkankach narządu ruchu, brzucha czy czaszki można zlikwidować objawy kliniczne już występujące, wpływając na poprawę stanu zdrowia pacjenta, albo działać profilaktycznie, dążąc do utrzymania istniejącego dobrostanu. W tym wypadku działania osteopatyczne zapobiegają utrwalaniu się zmian ruchomości tkankowej na skutek urazów, codziennych przeciążeń, długotrwałego przebywania w nieprawidłowych pozycjach czy przebytych chorób.

 

Dla kogo osteopatia?

Osteopatia jest dla pacjentów w każdym wieku, od noworodka, przez dzieci, osoby dorosłe aż po starszych. W zależności od wieku i stanu klinicznego chorego terapeuta dobiera odpowiednie techniki manualne. Pracuje nie tylko z narządem ruchu, ale także z powięzią, naczyniami krwionośnymi i limfatycznymi, nerwamii i narządami wewnętrznymi jamy brzusznej, klatki piersiowej, miednicy czy czaszki.

 

Wskazania do osteopatIi:

-dolegliwości bólowe kręgosłupa (dyskopatia, rwa barkowa, kulszowa, udowa)

-dolegliwości bólowe stawów kończyn dolnych i górnych (bark zamrożony, łokieć tenisisty, golfisty, kolano skoczka, ostroga piętowa)

-bóle głowy, karku, miednicy, stawu skroniowo-żuchwowego

-urazy (zwichnięcia, skręcenia)

-wady postawy

-blizny

-obrzęki

-zaburzenia psychosomatyczne

-problemy ginekologiczne i położnicze (bóle miesiączkowe, bóle miednicy)

-dolegliwości funkcjonalne narządów jamy brzusznej(refluks, zaparcia, zespół jelita drażliwego)

                                                                                                                                           

 

Zapraszamy na Konsultacje Osteopatyczne.

Konsultacja osteopatyczna

Szczegółowych informacji udzieli Państwu recepcja:

tel. 61 / 66 43 300

Umów się na wizytę