Zbliża się okres wakacji i wielu z nas już planuje dalekie podróże. Przed wyjazdem w rejony egzotyczne czy też do krajów o niższych warunkach sanitarnych niżeli europejskie warto zatroszczyć się o nasze zdrowie. Dalekie podróże to nie tylko piękne widoki i niezapomniane wspomnienia ,ale także zwiększone ryzyko infekcji przenoszonych głównie przez owady.  Większość chorób tropikalnych można uniknąć szczepiąc się.

Już dziś zadbaj o swoje zdrowie i bezpieczeństwo i sprawdź listę państw z zalecanymi szczepieniami. Zapraszamy na specjalistyczną konsultację na 6-8 tyg. przed wyjazdem. Turyści podróżujący  w trybie last-minute także mogą skorzystać z profilaktyki, m.in. przyjąć niektóre szczepionki, zadbać o wyposażenie apteczki w środki zapobiegające malarii oraz zasięgnąć wskazówek lekarskich dotyczących bezpiecznego zachowania się w tropiku.

 

Wśród najgroźniejszych chorób tropikalnych wyróżnia się malarię, dur brzuszny, ameboza, denga i gorączki krwotoczne, histoplazmoza, leiszmanioza trzewna i skórna czy cholera.

 

 Lista_szczepien.pdf